Magdalena Adamczuk
PartnerOd ponad 15 lat wspieram przedsiębiorców i instytucje publiczne w obszarze funduszy europejskich. Pozwala mi to na płynne poruszanie się zarówno w obszarze formalności procesu pozyskiwania dotacji, jak i na wyciąganiu najlepszych wniosków z dotychczas zrealizowanych projektów.
Przez ponad 10 lat zajmowałam się analizą opłacalności inwestycji finansowanych ze środków UE z finansowego i społecznego punktu widzenia i wyceniałam społeczno-środowiskowe efekty inwestycji, w tym, w szczególności, inwestycji transportowych. W ramach tego etapu kariery, pełniłam równolegle funkcję eksperta ds. analiz finansowo-ekonomicznych w Centrum Unijnych Projektów Transportowych, eksperta ds. innowacyjności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz członka komisji oceny projektów Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
W ostatnich latach zajmuję się głównie finansowaniem z funduszy UE startupów oraz scaleupów (program Rozwój Startupów w Polsce Wschodniej, Szybka Ścieżka, Ścieżka SMART) w tym, w ramach kierowania działem pozyskiwania grantów w spółce technologicznej rozwijającej narzędzia robotic process automation. Obecnie, poza przygodą z Tax & Tech Kraft, współpracuję z jednym z najstarszych hubów innowacyjności w Polsce jako Growth Hacker działając zarówno jako koordynator organizacji konkursów dla startupów (przedsiębiorców oraz naukowców), jak również jako mentor w programach akceleracyjnych.
Setki rozmów z firmami zainteresowanymi pozyskaniem grantów głównie na projekty badawczo-rozwojowe, w szczególności w branży automatyzacji i robotyzacji, potwierdziło również, że najlepszą zasadą współpracy z klientami przy funduszach jest keep it simple. Aby odnieść sukces, zarówno zasady finansowania, jak i projekt muszą być jasne i zrozumiałe dla wszystkich stron. Dlatego też przekułam lata doświadczeń w branży funduszy UE na wypracowanie swojej metody pozwalającej zarówno na proste i zrozumiałe przekazywanie klientom informacji o finansowaniu, a jednocześnie na dogłębne poznanie projektów klientów.
Prywatnie w pogoni za dwoma synami próbuję realizować zasadę work-life balance i jeszcze ciągle wierzę, że kolejny wyjazd do Azji przedłuży się na kilka lat. W wolnych chwilach testuję cierpliwość trenerów na zajęciach crossfit (co widać też na stronie Tax&Tech Kraft).